Kvetinové Holandsko a Belgicko, Belgicko, Antverpy, 19.4.2018, Raňajky

Kvetinové Holandsko a Belgicko

Kvetinové Holandsko a Belgicko
Termín:
19.4.2018 – 23.4.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:5 dní / 4 noci
Doprava:autobus (-)
Strava:Raňajky
Číslo termínu:59919516
260 € od 226,20 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Popis
Rýchly popis:
Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky


Antverpy - Rotterdam - Delft - Keukenhof - Zaanse Schans - Amsterdam Doprava:
autobusová

Program:
1. deň – odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách, tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Belgicka.

2. deň – príchod do najväčšieho belgického mesta a druhého najväčšieho prístavu v  Európe – Antverp – mesta známeho flámskeho maliara Petra Paula Rubensa. Mesto je vďaka veľkej židovskej komunite známe aj pod meno „Jeruzalem západu“ alebo ako „Diamantové mesto“, nakoľko obchod s týmto cenným nerastom tu prekvitá od 15. storočia. Prehliadka centra s nádhernou gotickou katedrálou Panny Márie, ktorá je rozlohou najväčšia na území celého Belgicka aj Holandska a jej výstavba trvala neuveriteľných 269 rokov. V jej interiéri nájdeme aj 4 z Rubensových obrazov. Pýchou mesta je renesančná radnica a cechové domy zo 16. a 17. storočia. Možnosť návštevy Rubensovho múzea, ktoré vykresľuje život maliara, jeho rodiny a blízkych priateľov. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, transfer do Rotterdamu. Návšteva najväčšieho prístavu v Európe a druhého najvyťaženejšieho prístavu sveta je spojená s prehliadkou mesta: Europort - múzeum námorníctva, vyhliadková veža Euromast,  ktorá ponúka krásny panoramatický výhľad na celé mesto z výšky 180 met- rov, Kubushuizen – komplex budov postavených na hrane. Transfer do mesta Delft, známeho výrobou ručne maľovaného porcelánu v modro-bielej kombinácii s motívmi veterných mlynov. Návšteva svetoznámeho kvetinového  parku Keukenhof, najväčšieho kvetinového parku v Holandsku a druhého najväčšieho na svete. Od polovice marca do polovice mája tu na 32 hektároch každoročne rozkvitne 6-7 miliónov narcisov, tulipánov, hyacintov,  krokusov. Neopakovateľný zážitok vytvára jedinečné zoskupenie kvetín s rôznymi trvalkami v zeleni členitého parku s vodnými plochami, kríkmi a stromami. Záhradu založil starosta priľahlého mestečka Lisse v roku 1949 ako  miesto, kde dostanú pestovatelia z celej Európy možnosť ukázať svoje najkrajšie vypestované kvety a zároveň sa snažil podporiť export holandských  tulipánov. Návrat do hotela vo večerných hodinách. 

4. deň – raňajky, presun do Zaanse Schans - prehliadka obývaného skan- zenu s veternými mlynmi pozbieranými z celého Holandska, nesúcimi zaujímavé mená a typickými rybárskymi domčekmi. Ukážka výroby syrov a drevákov. Transfer do hlavného mesta Holandska, Amsterdamu. Prehliadka historického centra, námestie Dam s Kráľovským palácom, Starým a Novým kostolom. Možnosť návštevy Múzea voskových figurín Madame Tussaud ́s, Rembrandtovho múzea, kvetinového trhu, plavby loďou po grachtoch, ktoré sú úspešným výsledkom urbanizmu 17. storočia. Vo večerných hodinách  odchod do SR.

5. deň – návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 115 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 17 EUR. Upozornenie: termín 29.03.-02.04. - Veľká noc.

 Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK